Optimalizace

Optimalizace dopravy

Více na www.hromadnadoprava.cz

Optimalizace dopravy je sice naší majoritní optimalizační činností, nikoliv však jedinou:

Optimalizace energií

Od roku 1995 se pohybuji v oblasti energetiky na úrovni lokální distribuční sítě.

Díky uvolnění trhu s energiemi lze sledováním spotřeby, trhu a jeho nabídek a aplikací různých opatření snížit výdaje za energie, které jsou obvykle nezanedbatelné.

Optimalizace telekomunikací

Optimalizace telekomunikačních služeb je pěkná optimalizační úloha, protože parametry jsou snadno měřitelné, definovatelné a sledovatelné. Lze vybírat z mnoha řešení, výsledky jsou rychle vidět.

Změny v tarifech a řízení uživatelů jsou díky fungující konkurenci možné téměř opertativně, takže lze budovat systém optimalizace s poměrně krátkou zpětnou vazbou na opatření a rychlou návratností.

Optimalizace komunikace v komunální politice

To je momentálně nejodvážnější projekt. Komunikace mezi občany a správou je totiž v ČR z historických důvodů nedostatečná. Bohužel to v důsledku může snadno vést k nové totalitě, proto jistě stojí aspoň za pokus zkusit to maličko zlepšit. 

Technicky bývá v totmto komunikačním řetězci mnoho redundance (balastu), chyb přenosu (nedorozumění), přerušených spojení (nereagující strany), ztráty souvisejících informací, roztříštěnost komunikace (každý zná část problému) apod. Každá ze stran má pak o jedné věci různé informace a různě ji vyhodnocuje i při odhlédnutí subjektivních zájmů.

Možný nástroj řešení je ke komunikaci vytvořit místo pro struktorovanání a shromadnění informací. Ukázka konkrétní aplikace je zde na úrovni konceptu: Témata pro Slatiňany

Ostatní

Optimalizovat se dá ledacos. Jde o to

  1. dostat proces pod kontrolu,
  2. stanovit si ukazatele, ty pravidelně vyhodnocovat.
  3. na proces se pak aplikují různé optimalizační kroky a vyhodnocuje se jejich účinnost

Škrovád

Dříve obec, dnes místní část na okraji Slatiňan, ležící na pomezí Železných hor a Polabské nížiny 25km jižně od Pardubic je oblíbeným cílem výletníků i amatérských horolozeců ze širokého okolí zejména díky pískovcovým skalám lemujícím řeku Chrudimku.

Počítač

Počítač je stroj, který umí přesně a rychle zapamatovat a přepočítat velké množství čísel podle přesně daného – i velmi složitého – postupu. Dnes umíme převést obrázky, zvuky i polohu věcí na čísla a zase naopak. A proto: nebaví vás dělat či pamatovat si pořád dokola stejné věci? Nechte to na počítači a věnujte se tomu, co počítačům nejde, třeba kreativitě. Nejmenší počítače jsou velké jen několik mm. Nevěříte? Přijďte se podívat.

Odkud pocházíme? Kdo jsme? Kam směřujeme?

Je název obrazu od Paula Gaugina. Snaží se tím přimět diváky k zamyšlení se nad těmito dozajista zásadními otázkami pro každého z nás.

Copyright © 2024 - PC Slatiňany - Mapa stránek
zobrazeno 5184x
GetSimple CMS Premium themes for GetSimple CMS