Bastlírna

Zde jsou uvedeny některé mé produkty. Dílem pro představu, čeho jsem sám, případně s kolegy, schopen, dílem pro inspiraci. 

PC Software

PPP - plánování dopravy

2003 - dosud; VBA

SW pro plánování objednávek pro dopravce na základně shromadněných požadavků na dopravu cestujících. Více o tom v prezentaci "jak funguje naše doprava" zde http://www.hromadnadoprava.cz/podnik/index.htm

Mouchy - jednoduchá evidence stavu projektu

2007; PHP + MySQL

aplikace Mouchy

.. a další

Elektro

Převodník impedancí pro wiegand VF30

Video popisující problém je zde: https://studio.youtube.com/video/1aY1TL2DEL4/edit This no-name reader does not reliable works with a VF30 entrance system. The problem is caused by different impedances of these both devices. I solved this by using a interface with a 4049 chip. Schéma převodníku:

Obrázek:

 

Programovatelný časový spínač s proudovou ochranou 12V 1,5A

2017, 1ks

Za využití Power Control Chipu (na bázi ATtiny85 od atmelu). Doba sepnutí nastavitelná 2 až 14 minut, 4 přepínatelné výstupy, napájecí adaptér 12V DC, výstupní napětí 12V DC, odpor v sepnutém stavu 1 ohm, spotřeba ve vypnutém stavu typicky <20uA, vypínací proud - typ. 1,5A. Schema.

Mp3 moduly do starší elektroniky

2016, 5ks

Dají se koupit moduly s mp3 dekodérem pro SD karty a USB flash disky, s FM rádiem a některé mají i Bluetooth přijímač, které lze snadno zabudovat do elektrických zařízení. Mě to baví, rád poradím, jak na to. Podotýkám (co každý asi stejně ví), že bez zkoušek smí amatér pracovat jen na přístrojích s bezpečným napětím (tedy poháněných baterií nebo síťovým adaptérem). Máte-li nějaký takový již nepotřebný přístroj, tak je škoda přírody ho jen tak vyhodit, když může ještě posloužit - třeba jako mp3 přehrávač. Zde je schema jednoho z nich.

    

Nízkonapěťový měřič elektrolytů

2016, 1 ks.

Častá závada v elektronických přístrojích jsou vyschlé elektrolytické kondenzátory. Ne vždy to na nich je vidět. A je opruz všechny vyletovávat z obvodu. Tento měřič pracuje při napětí kolem 1V a to většinou umožní změření i v obvodu. Měřič funguje jako převodník C > f, protože mám na měřáku měření frekvence. Nejprve se okalibruje bez kondenzátoru na určitou frekvenci a pak se podle frekvence odečítá kapacita. Čím větší měřící frekvence, tím menší napětí, ale tím také nižší přesnost. Neměřte v moc drahých zařízení, není vyloučeno poškození toho zařízení i malým napětím nebo při přepólování. Měřící proud je asi 20mA. Schema a převodní tabulka.

Měření kapacity LiOn článků

Lion battery capacity tester - picture

2016, 1 ks.

Přípravek pro měření kapacity lionových článků při odběru kolem 100mA. Měří jak Ah, tak Wh. Za bohatého využití čínských modulů. Schéma je zde

Vyřazné LiOnové články lze totiž použít na spoustu zajímavých věcí: do baterky, do hrací bedny (výše), do starého mobilu, u kterého nefunguje nabíjení:

  

  a 

Přerušovač pro výstražná přejezdová světla

2016; 5 ks. 1Hz interrupter

Časovače na bázi 555 nebo OZ s reléovým výstupem napájený 12V nebo 24V, ss i st. Původně vyvinut pro ovládání železničních přejezdových světel - 2 červená, 1 bílé a zvon - (pro sběratele), ale lze použít i jinak. 2 přepínací výstupy připojení na zem. Pozor, zvon bývá na ss napětí 24V, při napájení z trafa může být třeba usměrňovač.Schema s 555, plošný spoj s 555, schema s OZ.

Teplá voda do pračky

2015; 1 ks.

Schema zde. Odzkoušeno na pračce Whirlpool AWE6519. 

Hra riskuj

2005; '51; 2 ks.

Hardwarová společenská hra s jednočipovým procesorem řady 51 (AT89C2051). Schema a plošné spoje (ručně na kostičkovaném papíře:) . 

CIS - centrální informační systém

2000, '51; 4 ks.

Informační systém pro malé objekty - s jednočipovým procesorem řady 51 (AT89C52). Má diplomová práce. 

Další drobná zapojení

teplotní spínač pro ventilátor; jednoúčelový multivibrátor 4-15Hz; spínač venkovního osvětlení při setmění; časový spínač pro sirénu EZS (20-120s)

 

Škrovád

Dříve obec, dnes místní část na okraji Slatiňan, ležící na pomezí Železných hor a Polabské nížiny 25km jižně od Pardubic je oblíbeným cílem výletníků i amatérských horolozeců ze širokého okolí zejména díky pískovcovým skalám lemujícím řeku Chrudimku.

Počítač

Počítač je stroj, který umí přesně a rychle zapamatovat a přepočítat velké množství čísel podle přesně daného – i velmi složitého – postupu. Dnes umíme převést obrázky, zvuky i polohu věcí na čísla a zase naopak. A proto: nebaví vás dělat či pamatovat si pořád dokola stejné věci? Nechte to na počítači a věnujte se tomu, co počítačům nejde, třeba kreativitě. Nejmenší počítače jsou velké jen několik mm. Nevěříte? Přijďte se podívat.

Odkud pocházíme? Kdo jsme? Kam směřujeme?

Je název obrazu od Paula Gaugina. Snaží se tím přimět diváky k zamyšlení se nad těmito dozajista zásadními otázkami pro každého z nás.

Copyright © 2024 - PC Slatiňany - Mapa stránek
zobrazeno 7153x
GetSimple CMS Premium themes for GetSimple CMS