Bazar

Vraťme některým starým věcem ještě na chvíli smysl existence.

 

Konkrétní má nabídka např. na bazoši

 


Víte, že 94% vytěžených surovin, které mnohé zrály miliony let, se ocitne v odpadu do pár měsíců?

(více zde, kde říkají: "Tabletky na hlad jsou to, když se nám něco porouchá, ony věci, které to kazí.(..). Teď měníme věci po měsících. Zase jsou studie, které říkají, je jen šest % toho, co se vytěží, vydrží déle, než několik měsíců. Těch 94 % toho, co se vytěží, během několika měsíců skončí jako odpad. A ti výrobci se tomu přizpůsobují. Je to součást jejich marketingu. Prostě potřebují, aby ten výrobek vydržel tu záruční dobu. A potom aby se to pokazilo. "

Škrovád

Dříve obec, dnes místní část na okraji Slatiňan, ležící na pomezí Železných hor a Polabské nížiny 25km jižně od Pardubic je oblíbeným cílem výletníků i amatérských horolozeců ze širokého okolí zejména díky pískovcovým skalám lemujícím řeku Chrudimku.

Počítač

Počítač je stroj, který umí přesně a rychle zapamatovat a přepočítat velké množství čísel podle přesně daného – i velmi složitého – postupu. Dnes umíme převést obrázky, zvuky i polohu věcí na čísla a zase naopak. A proto: nebaví vás dělat či pamatovat si pořád dokola stejné věci? Nechte to na počítači a věnujte se tomu, co počítačům nejde, třeba kreativitě. Nejmenší počítače jsou velké jen několik mm. Nevěříte? Přijďte se podívat.

Odkud pocházíme? Kdo jsme? Kam směřujeme?

Je název obrazu od Paula Gaugina. Snaží se tím přimět diváky k zamyšlení se nad těmito dozajista zásadními otázkami pro každého z nás.

Copyright © 2024 - PC Slatiňany - Mapa stránek
zobrazeno 4647x
GetSimple CMS Premium themes for GetSimple CMS